п»ї Корисна інформація

Фильтр товаров
Название
Цена
от до грн.
длина
производитель
состав
цвет
Каталог
Поиск
искать в найденном

Расширенный поиск
Статистика
Сейчас в магазине

В магазине: 7 посетитель(ей)

Статистика за сегодня

Просмотров за сегодня: 218
Посетителей за сегодня: 43

Статистика за всё время

Всего просмотров: 28491838
Всего посетителей: 3010657
 

Виробники

NORO

Borgo de' Pazzi

DROPS

Sandens Garn

ITO

Schoppel Wolle 

Knit Pickc

MADELINETOSH

Tweed Knollyarns

SILK INDIAN

LINO 100% (Лен 100%) Siulas

Selia  

Гачки ChiaoGoo  Clover и спиці  ChiaoGoo  ADDI, KnitPro

Titan Wool

Yarna

 

Кошик
В корзине нет товаров
Новости
Подписка на новости
 Подписаться
 Отписаться

 

 
Каталог товаров
Главная » Корисна інформація
Описание категории
Корисна інформація

З чого ми в'яжемо

 

Золоте руно - один з найпоетичніших образів європейської культури... Аргонавти, що пливуть морем, чарівниця Медея, дракони, низка смертельних небезпек, і все це заради того, щоб добути шкуру якоїсь вівці? Так, тому що вівці елітних порід, як ми б сказали сьогодні, були своєрідним золотим запасом, валютним фондом. Їх суворо охороняли, якщо не дракони, то закони країни. І не виключено, що в основі легенди – реальні факти: далекі подорожі-набіги аргонавтів за вівцями найкращих порід.

 

Через багато часу нащадки золотого барана якимось чином опинилися на Піренейському півострові. Там вони називалися мериносами та були монопольною власністю іспанської корони. Ризикуючи життям, жменька сміливців переправила десяток овець через Піренеї, і вони з'явилися у Франції. Згодом найбільшою вівчарською державою стала Англія. Досі голова палати лордів сидить на символічному мішку з вовною.

 

Важко переоцінити переваги чудової шерсті цих тварин. Повітряний прошарок між волокнами забезпечує виняткову теплоізоляцію, захищає не тільки від холоду, але і від сонячного проміння. Овеча шерсть не втрачає цих властивостей навіть за зволоження! Тому на півночі Європи в'язаний светр був таким самим традиційним елементом народного костюма, як сарафан у Росії.

 

Однак шерсть кіз популярна у в'язальниць не менш овечої. З козячого пуху в'яжуть відомі оренбурзькі хустки. Найдорожчий різновид козячої вовни - кашемір. На його виготовлення йде підпушка середньоазіатських кіз, яких вичісують один раз на рік. Але якщо кашемір у Росії поки що рідкість, мохер відомий усім і любимо всіма. Теплий, легкий, м'який як шовк, що не "звалюється" при тривалому носінні. Мохер - прийнята в Європі назва шерсті ангорської кози, яку, як свідчить легенда, також не цілком легально вивезли з Туреччини у XVIII столітті (Ангора - давня назва турецького міста Анкара).

 

Але, скажете, те, що ми називаємо ангорою, зовсім не схоже на мохер! Так, справді, сьогодні так називають пряжу із пуху ангорського кролика. Саме як "постачальник" цінної сировини це чарівне звірятко розлучається в Європі з XVI століття.

 

А в перуанських Андах на висоті близько 4500 метрів над рівнем моря живуть альпаки – тварини, що належать до сімейства верблюжих. Їхня шерсть ніжна та шовковиста, густа та блискуча. Пряжа з альпаки відрізняється винятковим багатством відтінків натуральних кольорів: від білого до темно-коричневого та від світло-сірого до чорного.

 

Про переваги бавовни та льону говорити не доводиться – це відомо всім. Бавовна з'явилася, мабуть, дуже давно, тому що ще в V столітті до н. Геродот писав, що в Індії є рослина, яка замість плодів дає шерсть біліша і м'якша за шерсть овець. А льон був поширений у країнах Середземномор'я ще за часів античності. "Найчистішим з рослин", називає його Апулей, "одним з кращих плодів землі", який "використовується не тільки для верхнього і нижнього вбрання благочестивих єгипетських жерців, але і як покрив для священних предметів".

 

 

 

Шовк, що отримується з коконів тутового шовкопряда, приковував до себе увагу людей подібно до золота, І цінувався часто на вагу золота. Тому надзвичайний ентузіазм наприкінці минулого століття викликав винахід штучного шовку - віскози (латиною це слово означає "в'язкий"). Отримують віскозу, розчиняючи в кислоті або лугу рослинну сировину, наприклад бавовник або коноплі. Густу в'язку масу продавлюють через своєрідне сито з найдрібнішими отворами – фільєрами. Блискучі тонкі нитки миттєво застигають у повітрі. В одному цеху можна виготовити такого шовку стільки, скільки не знайшлося б мільярдів шовкопрядів.

 

Населення Земної кулі невпинно зростало. Природних волокон явно не вистачало, щоб його одягнути. І ось з'явилися синтетичні полімери, одержувані з продуктів переробки нафти та газу, та волокна з них. До них відносяться поліаміди (найлон), поліефіри, поліакрилонітрил (до складу пряжі останній входить найчастіше під назвою "акрил" або "поліакрил") та ін. Чудовий результат дає поєднання синтетичних та природних волокон. Так, льон, змішаний з віскозою, набуває ошатного блиску і пластичності. Вовна з добавкою полімерних волокон ("синтетики") не сідає після прання. До того ж, синтетична та сумішева пряжа дешевша і, отже, демократичніша за натуральну.

 

 

 
< нет товаров >